Pranas Kuisys tapo „Utenos-Švyturio alaus“ marketingo direktoriumi.
Gera žinia „Utenos ir Švyturio alui“, bloga žinia visiems kitiems aludariams.
Alaus rinka pastaruoju metu buvo tapusi panaši į vienkojų krepšininkų turnyrą. Visos komandos žaidė daug, tačiau nebuvo nė vienos su gerai pozicionuotu produktu – nebuvo komandos, turinčios sveikus žaidėjus. Atkreipkite dėmesį į alaus rinką šiandien:
RAGUTIS išnyko po visus reklamos festivalių prizus susižėrusios „muzikalios“ ir „seksualios“ reklamos.
KALNAPILIS gyvuoja tik savo buvusios šlovės dėka.
UTENOS alų reikia gerti, nes estai jį šildo tarpukojyje.
ŠVYTURYS tapo visokiu alumi visiems.
TAURAS nesugeba sudominti Lietuvos vyrų, nors nežinia kodėl pasiskelbė vyrų alumi.
HORN bando kopijuoti TAURĄ, bet patys žinote, kaip jiems sekasi.
GUBERNIJA bando ateiti į aukščiausiąją lygą su „Žalgiriu“. Ar tai nebus „Horn“ variantas?
Kas vyko mobiliojo ryšio rinkoje?
OMNITEL turėjo (ir vis dar turi!) fantastišką poziciją – „mes esame didžiausi, ypač tarp verslo klientų ir abonentai OMNITEL viduje kalba pigiausiai, todėl jums labiausiai apsimoka pasirinkti OMNITEL“.
BITĖ – paaiškinkite man, kodėl aš turėčiau būti jų abonentu („geresniam gyvenimui“ nuoširdų juoką sukelia net „Bitės“ pardavėjams).
TELE-2. Mažiausios kainos garantija. Tai vienas geriausių pozicionavimo pavyzdžių Lietuvoje. Palyginkite tai su „Bitės“ pažadais, ir suprasite, kodėl TELE-2 ją aplenkė. Palyginkite su dabartiniu OMNITEL „šūkiu“ ir suprasite, kodėl TELE-2 – būsimasis rinkos lyderis. Jei tik OMNITEL tęs savo „kūrybišką“ reklamą ir negrįš prie tų argumentų, kurie ir padarė ją didžiausia. Bet tai jau tik OMNITEL vadovų sprendimas.
Dabar TELE-2 marketingo genijus ateina į „Utenos – Švyturio alų“. Grėsmingas signalas kitiems aludariams.
Laimonas Staniulis says
2005.03.17 at 08:41Siūlyčiau paskelbti šį straipsnį spaudoje. Turėtų būti geras sukrėtimas ir daug triukšmo. Tarp aludarių ir gsm-ininkų įsigysi daug priešų, bet kiti turėtų labai gerai priimti.
Aloyzas Pupkis says
2005.04.04 at 12:21Linai, TELE2 pigumas nėra p. Kuisio išradimas – tai tarptautinė firmos strategija. P. Kuisys tik puikiai ją įgyvendino Lietuvoje. Utenai reiks SUKURTI strategiją – pažiūrėsim kaip bus.
Rimantas Smolskis says
2005.04.04 at 12:20Aštrokas straipsnelis… Pritarčiau tam, jog TELE-2 tikrai nuosekliai ir atkakliai save pozicionavo kaip “mažos kainos garantijos” teikėjas. Iš kitos pusės, nemanau, jog tai kažkoks stebuklas, garantuosiantis TELE-2 rinkos lyderio marškinėlius… Juk pozicionavimas anaiptol nėra vienintelis konkuravimo bei aplamai įmonės sėkmingos veiklos įrankis…
Simas Prikockis says
2005.04.05 at 19:51Šiaip staripsnelis jei patektų į spaudą tikrai būtų karštokas. Tik norėčiau kelis komentarus apie GSM-ininkus pasakyti. Šiaip šiuo metu Lietuvoje mobilusis ryšys tikrai abejoju ar daug skiriasi, kainos realiai paskaičiavus irgi gaunasi beveik vienodos. Nežinau tikslių skaičių kiek šiuo metų Lietuvoje žmonių naudojasi mobiliuoju ryšiu, tačiau neturėti tokio ryšio darosi tikra prabanga. Taip, kad operatoriaus keitimą gali įtakoti tik kažkokios simpatijos ar antipatijos.
Kitas komentaras būtų skirtas konkrečiai Omniteliui. Šis operatorius kuo toliau tuo labiau savo reklaminėm zinutėm baido klientu. Tarkim žmogus dirbdamas įtemptą darba gauna tokia sms: -Sveiks mauzeri!!! Dabar Sutkus ir Mauzeris tavo telefone…. Ar kažkas panašaus. Ir taip į savaitę kelis kartus. Nu žinokit atsiprašau, bet darbui tas visai nepadeda, o papraščiausiai nukreipia dėmesį ir gadina darbo laiką. Ir juo labiau tokie banalūs mauzerio, žiurkėno ar ten kokio Algio Greitai maivymaisi tikrai susikaupti nepadeda.
Justė Kostikovaitė says
2005.05.02 at 15:15Keistai gretinamas alus ir GSM ryšys. Sutinku, kad Pranas kūrybingai dirbs ir SUA, bet juk yra daugybe veiksniu, nulemianciu OMNITEL lyderiavima B2B segmente. Manau, nereikia visiems aiskinti, kokiu:). Be to, tos pacios strategijos – tas pats- bet pigiau p. Pranas tikrai netaikys, nes patys gerimai yra segmentuojami “auksta kaina”, “vidutine”, “zema-“bambaliai”, manau ten yra dar smulkesne segmentacija, ir nieko labai naujo cia nesukursi. Lietuvos rinkai reikia nauju produktu – konkreciai – medaus skonio alaus. Juk toks alus tikrai butu skanesnis nei BALTAS, be to, jis nera toks “ishsishokelis” kaip vyshniu ar kavos alus (kokiu sutinkame Rusijoje:)
Jonas Oškinis says
2005.05.04 at 13:16Pritariu Aloyzui, nes teko susidurti su TELE2 įvaizdžio specialistais Švedijoje. Ten bendroji koncerno kurio tik viena dalis yra TELE2 strategija yra surasti sritį, kurioje yra atrodo nepajudinamas monopolis ir perdaug neišlaudajant rinkodarai sukurti jam pigesnę alternatyvą. Tai jie įvykdė telekomunikacijų, draudimo ar net žiniasklaidos srityje (legendinis laikraštis “Metro”).
Andrius Karčauskas says
2005.10.29 at 11:22Tele2(hiena) eina paskui Omnitel`į(Liūtą) ir renkasi gabaliukus kurie lieka-pozicionavimas į likučius-į tą dalį kur Omnitelis ir neina.Manau atitinkamas grobio pasidalijimas yra!!!
Manau Švyturio marketingo strategija kuriama tik tam kad pabrėžti įmonės prekinį ženklą,kuris ir taip stiprus, o ne įtvirtinant gero gaminamo alaus skonį ir kokybę. Gaila!!!!
Marius Šliažas says
2005.11.13 at 18:49Svyturys ir taip lyderis alaus rinkoje, nepazistu P. Kuisio, bet manau, jog jo genialios mintys ir atitinkami sprendimai bus nukreipti nebent i Svyturio-Utenos prekinio zenklo populiarinima, bet ne i esmines permainas. Is svyturio pozicijos, tam nera reikalo, juk visi zino, geria ir giria Extra, Gintarini ar svyturi. Lieka dvi sferos vertos demesio – tai Utenos alaus tikslus ir efektyvus marketingas bei nauju produktu paieska, gamyba. Puikus pavyzdys- Svyturio draught. Tik pasirodes rinkoje, sukele banga nusinesusia visa produkcija. Noreciau priminti, jog kaina buvo gana didele, bet tai neatbaide prikeju. Gal gana eikvoti resursus neefektyvioms ir nepaklausioms prekems populiarinti, bet kurti naujas?